​15 Temmuz Şehitler Köprüsü yarın 14.00'te trafiğe kapatılacak

15 Temmuz darbe girişiminin 2’inci yıldönümünü dolayısıyla düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgi veren İstanbul Valisi Şahin, 15 Temmuz Şehitler Köprüsünün trafiğe kapatılacağını söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminin 2’inci yıldönümünü dolayısıyla yarın düzenlenecek olan yürüyüş için 15 Temmuz Şehitler Köprüsünün yarın saat 14.00’ten sonra trafiğe kapatılacağı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı ve yürüyüşe katılanlara yönelik bir de konuşma yapacağı belirtildi.

Yarın düzenlenecek etkinlikler öncesi bilgilendirmelerde bulunan İstanbul Valisi Vasip Şahin, daha sağlıklı bir ortam oluşturulabilmesi için köprünün kapatılması kararını aldıklarını söyledi.

Şahin, “15 Temmuz Şehitleri Köprüsü yarın saat 14.00'ten itibaren hem araç trafiğine hem de metrobüs geçişine tamamen kapatılacaktır. Buradan da vatandaşlarımızın bu konuda dikkatli, bilgili olmaları ve buna göre kendi programlarını yapmaları önemli bir husustur." ifadelerini kullandı.

Trafiğe kapatılacak yollar ile alternatif yollar hakkında Emniyet Müdürlüğü'nce gerekli önlemlerin alındığını söyleyen Şahin, güvenlik için de gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.

Şahin, “Güvenlik tedbirlerinde 21 bin 780 polisimiz görev alacak. Oldukça detaylı bir program hazırlandı. Geçen yıl da aynı programı icra etmiştik. Orada da çok ciddi güvenlik önlemi almıştık. Bu yıl daha fazla özenle ve daha fazla sayıda güvenlik tedbiri alıyoruz." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler