Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 15 Temmuz mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla mesaj paylaştı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdiği darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla mesaj paylaştı.

Erbaş, "15 Temmuz, milletimizin maruz kaldığı en büyük ihanetlerden birinin yıl dönümüdür. Referansını dinden aldığını iddia ederek yıllarca insanlarımızın temiz dini duygularını hain emellerine alet eden bir terör şebekesi vatanımıza, birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize istiklal ve istikbalimize kastetmiştir. Tarihten beri nice zorlukları aşan aziz milletimiz, yine büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla; dinine, vatanına, milletine, özgürlüğüne ve hukuk düzenine sahip çıkmış, hain işgal girişimi, Allah'ın inayeti, idarecilerimizin dirayeti ve aziz milletimizin cesaretiyle bütün dünyaya örnek olacak şanlı bir direnişle bertaraf edilmiştir." dedi.

Din konusundaki cehalet ve yanlış bilginin, birçok bireysel ve sosyal soruna neden olduğunun bir kez daha görüldüğünü kaydeden Erbaş, şunları söyledi:

"Doğru şekilde karşılanmayan her türlü ihtiyaç, istismara açık hale gelmektedir. Bu noktadan hareketle ifade etmeliyim ki dinimizi, kendi menfaatlerine alet edenlere, birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi hedef alanlara karşı hep beraber daha dikkatli olmak zorundayız. Bu itibarla Diyanet İşleri Başkanlığı, insanımızın iyi niyet ve temiz duygularını istismar edenlere, İslam'ın kavramlarını kullanarak bozgunculuk yapanlara, yanlış bilgilerle din konusunda toplumumuzu ayrıştırma ve aldatmaya yönelik bütün söylemlere ve faaliyetlere karşı üzerine düşen sorumlulukları yapmaya ve milletimizi bilgilendirmeye devam edecektir. Bu vesileyle hain darbe girişimine karşı mücadele ederken canını feda eden şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet; gazilerimize sağlık ve afiyet diliyor, gösterdiği büyük cesaret ve mücadeleden dolayı aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler