​Gaziantep’te 15 Temmuz etkinliği Kur’an-ı Kerim ile başladı

​ABD destekli FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümü kapsamında Gaziantep’te düzenlenen etkinlik Kur’an-ı Kerim tilaveti ve cemaatle kılınan akşam namazı ile başladı.

Gaziantep’te 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümü kapsamında Gaziantep’te düzenlenen etkinlik Kur’an-ı Kerim tilaveti ve toplu halde kılınan akşam namazı ile başladı.

Gaziantep Valiliğinin organizasyonuyla ABD destekli FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümü kapsamında 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen etkinlik dünya birincisi ve Millet Camii İmam Hatibi Hafız Adem Kemaneci’nin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Kemaneci’nin okuduğu akşam namazı ezanı ile birlikte meydana gelen vatandaşlar Gaziantep İl Müftü Yardımcısı Mehmet Güneş’in imamlığında cemaatle namazla kıldılar.

Akşam namazının ardından toplu halde 15 Temmuz şehitleri için dua edilirken, program seslendirilen ilahi, ezgi, kaside ve Şahinbey Belediyesi mehteran takımının gösterisi ile devam etti.

Programa, Gaziantep milletvekilleri, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, oda başkanları kent protokolü ile binlerce vatandaş katıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler