Tarsus’ta nikah ücretlerine yeni düzenleme

Mersin’in Tarsus İlçe Belediyesi, nikah ücretlerine yeni düzenleme getirildiğini açıkladı.

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, nikah ücretlerine yeni düzenleme getirildiğini açıkladı.

Başkan Can, Belediye Nikah Salonunu şehit kardeşleri, şehit çocukları, gaziler, engelliler ve belediye personelinin kendisi olmak üzere, nikah işlemlerinden salon kirası ve nikah ücreti almayacaklarını söyledi.

Belediye encümeni olarak alınan karar doğrultusunda Belediye Nikah Salonunun kira bedelinin 350 TL olduğunu belirten Başkan Can, evlenme cüzdanı için 75 TL ücret alacaklarını kaydetti.

Başkan Can, "Hafta içi ve hafta sonu dahil Nikah Salonu kira bedeli olarak 350 TL, nikah ücreti olarak 100 TL., hafta sonu 200 TL ve 75 TL evlilik cüzdanı ücreti alınacak. Mesai saatleri dışında 200 TL nikah ücreti ve 75 TL evlilik cüzdanı için ücret alınacak. Ayrıca hafta sonu dış nikah için 250 TL, hafta içi 200 TL. artı 75 TL evlilik cüzdanı bedeli olarak belirlendi. Küçük salon hafta sonu 200 TL., küçük salon günlük nikah için 100 TL, ve 75 TL evlenme cüzdanı ücreti tespit edildi. Belediye olarak herhangi bir ticari amaç gütmüyoruz. Tüm halkımızın yapacağı bu tür merasimlerin hayırlı ve uğurlu olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum" dedi. (A. Hakim Kurt-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler