“Engelli kardeşlerimize adeta bir anne olmuştu”

Diyarbakır İl Müftüsü Karabayır, geçtiğimiz cuma günü geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Özlem Özkan Hoca’nın, engellilere yönelik irşat faaliyetleri nedeniyle “Adeta engellilere bir anne olmuştu.” dedi.

Diyarbakır İl Müftülüğü Engelli Koordinatörü Özlem Özkan Hoca, mesai arkadaşları ve öğrencileri tarafından dualarla anıldı.

Geçtiğimiz Cuma günü Erzurum’un Çad ilçesi yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucu 2,5 yaşındaki oğlu Ahmet Yasin ile birlikte hayatını kaybeden Özlem Özkan Hoca dualarla anıldı.

İl Müftülüğünde düzenlenen anma programına, Diyarbakır İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır’ın yanı sıra, il müftü yardımcıları, müftülük personeli, mesai arkadaşları ve öğrencileri ile öğrencilerin aileleri katıldı.

Anma programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

“Kendisini tüm fedakârlığıyla Kur’an-ı Kerim’in hizmetine adamıştı”

Diyarbakır İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, Özlem Özkan Hoca’nın hayatını İslami hizmetlere adadığını söyledi.

Karabayır, “Kendisini tüm fedakârlığıyla Kur’an-ı Kerim’in hizmetine adamıştı. Müftülüğümüzün irşat bürosunda çalışıyordu. Engelli kardeşlerimize adeta bir anne olmuştu. Herkesin çok sevdiği, kendisine hayranlık duyduğu bir kişilik sahibiydi. Biz de böylesine hizmet aşkı olan bir kardeşimiz olduğu için sürekli Rabbimize şükrettik. Ancak kader-i ilahi tecelli etti ve o da her fani gibi vadesini doldurunca Cenab-ı Hakk’ın emriyle ahirete göçmüş oldu. Kendisine Cenab-ı Hakk’tan rahmet diliyoruz. Onun hakiki ve hizmet erbabı bir kul olduğuna şahitlik ediyoruz. Makamı cennet olsun. Vefa borcu olarak kendisi için Mewlid-i Şerif ve hatm-i şerifler okuduk. Ruhunu şad etmek için üzerimize düşen vazifeyi yapmaya çalışıyoruz. Allah’ım rahmet eylesin ve onun gibi hizmet aşkı içerisinde olanların sayısını artırsın.” dedi.

Duygulu anların yaşandığı anma programı, yapılan duanın ardından sona erdi. (Mehmet Çelik-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler