Batman Üniversitesinden 15 Temmuz konferansı

​Batman Üniversitesi, 15 Temmuz darbe girişimin yıldönümü dolayısıyla bir konferans düzenledi.

Batman Üniversitesi tarafından 15 Temmuz darbe girişimin yıldönümü dolayısıyla "15 Temmuz Direnişi ve Milli Mücadele Ruhu” konulu konferans gerçekleştirildi.

Merkez Kampüsü Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğrencisi Abdurrahman Kılıç’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferans Batman İl Müftüsü Turgut Erhan’ın yaptığı dua ile devam etti.

Konferansta konuşan Batman Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Aydın Durmuş, 15 Temmuz darbe girişiminin büyük bir ihanet olduğunu belirtti.

Durmuş, “Biz büyük bir milletiz. Kürt’ü, Türk’ü, Arap’ı ve Çerkez’iyle çok büyük bir milletiz. Allah’ın (celle celaluhu) izniyle bu millete bir şey olmaz. 15 Temmuz akşamı ihtilali Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşuyla engellendi. Milleti sokağa dökülmesi, çağrı yapması ihtilali engelledi. İkinci olarak milletin feraseti ihtilali engelledi. Üçüncü olarak da kahraman güvenlik güçlerimiz engelledi. 15 Temmuz akşamı bir ihanet şebekesinin yapmış olduğu bir girişimdi. FETÖ’nün iplerinin Amerika’nın Yahudi’nin elinde olduğu belli olduktan sonra bu ihaneti devam etmenin anlamı yok.” dedi. (Mehmet Sait Çelik, Mehmet Salih Akgül- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler