İran: Trump Ruhani'den 8 kez görüşme talep etti

İran Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Mahmud Vaizi, ABD Başkanı Trump'ın Cumhurbaşkanı Ruhani'yle görüşmek için 8 kez talepte bulunduğunu ancak reddedildiğini söyledi.

İran Cumhurbaşkanı Danışmanı Mahmud Vaizi, geçen seneki New York ziyaretinde ABD Başkanı Donald Trump'ın, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'ye defalarca görüşme talebinde bulunduğunu açıkladı.

İran'ın yarı resmi haber ajansı Mehr'e göre, bugünkü bakanlar kurulu vesilesiyle gazetecilerin sorularını yanıtlayan İran Cumhurbaşkanı Danışmanı Mahmud Vaizi, "Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, eylülde New York'ta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katıldığı zaman, Trump, 8 kez Ruhani ile görüşme talebinde bulundu'' dedi.

''Fakat Ruhani bu talepleri kabul etmedi" diye devam eden Vaizi, ABD'yle ilişkiler konusunda şeffaf bir politika ve açık bir pozisyona sahip olduklarını belirtti.

Kabinede restorasyon yapılıp yapılmayacağına yönelik sorulan bir soruya Vaizi, "Gelişmelere göre olağan koşullarda Cumhurbaşkanı tarafından atanan bazı kabine üyelerinin değişmesi kaçınılmaz hale gelmiştir ve bu yönde de çeşitli isimler üzerinde inceleme yapmaktayız." şeklinde cevap verdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler