Batman’da gündüz vakti kaçırılmaya çalışılan bir kız çocuğu son anda kurtarılırken vatandaşlar, çocuğu kaçırma girişiminde bulunanları linç etmek istedi.

Batman’ın Beşiri ilçesine bağlı İkiköprü beldesi Durucak (Bineri) köyünde gündüz vakti, evinin önünde kaçırılmaya çalışılan 11 yaşındaki bir kız çocuğu, köylülerin çabası sonucu son anda kurtarıldı. Olayın farkına varan vatandaşlar çocuğu kaçırma girişiminde bulunanları linç etmek istedi.

Edinilen bilgilere göre olay, bugün öğle saatleri sıralarında Durucak (Bineri) köyünde yaşandı.

Görgü tanıkları, otomobille köye gelen kimliği belirsiz, aralarında bir de bayanın olduğu 3 şahsın, evinin önünde oyun oynayan 11 yaşındaki bir kız çocuğunu kaçırmaya çalıştığını belirtti.

Küçük çocuk, kendisine oyuncak verip kaçırmaya çalışan şahısların elinden kurtulmak için çığlık attı.

Çocuğun çığlık atmasıyla olayın farkına varan köylüler, çocuğu kaçırma girişiminde bulunan şahısları yakaladı.

Köylüler, küçük çocuğu kaçırmaya çalıştığı belirtilen şahısları linç etmek istedi.

Kız çocuğunu kaçırmaya çalışan ve aralarında bir de bayanın olduğu şüphelilerin Suriye uyruklu oldukları belirtilirken, şüpheliler köylüler tarafından jandarmaya teslim edildi.

Yaşanan duruma tepki gösteren köy sakinleri, şüpheliler tarafından kaçırma olayında kullanılan arabanın daha önce de bir başka köyde çocuk kaçırma girişiminde kullanıldığını; fakat başarısız olduklarını kaydetti.

Önceki çocuk kaçırma girişimi sırasında kullanılan aracın plakasını ezberlediklerini aktaran köylüler, aynı plakayı kullanan şahısların bu kez de köylerinde çocuk kaçırma girişiminde bulunduğunu vurguladı.

Çocuğu kaçırmaya çalışanların Suriye uyruklu olduklarını dile getiren köylüler, çocuk kaçırma olayları nedeniyle endişeli olduklarını ifade ettiler.

Yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler