Dışişleri Bakanlığı’ndan Afganistan'daki saldırıya kınama

Dışişleri Bakanlığı Afganistan'da Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Abdül Raşid Dostum’a yönelik yapılan suikast saldırısını yayımladığı yazılı bir açıklama ile kınadı.

Dışişleri Bakanlığı Afganistan'da Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Abdül Raşid Dostum’a yönelik yapılan suikast saldırısı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Yapılan saldırının kınandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Afganistan Hükümeti ile vardığı uzlaşma uyarınca, bir yılı aşkın süredir bulunduğu ülkemizden Afganistan’a bugün (22 Temmuz) geri dönen Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Abdül Raşid Dostum’un Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havalimanından ayrılmasının hemen ardından, anılan havalimanının önünde meydana gelen intihar saldırısını kınıyoruz.”

Saldırı sonucunda Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Dostum ve konvoyunda herhangi bir zayiatın meydana gelmediği belirtilen açıklamada, saldırı sonucu çoğunluğu güvenlik görevlisi olmak üzere 11 kişinin hayatını kaybettiği belirtilerek, “Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, Afgan halkına ve devletine başsağlığı diliyoruz.” denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler