Batman’a bağlı Balpınar beldesinde elektrik sayaçlarının yapı dışına alınmasına tepki gösteren belde sakinleri, DEDAŞ ekiplerini çalışmalarına izin vermeyerek jandarmayla karşı karşıya geldi.

Balpınar (Girêsîra) beldesi sakinleri, elektrik sayaçlarının yapı dışına alınmasına tepki göstererek DEDAŞ ekibinin beldede çalışmalarına izin vermedi. Belde sakinleri tarafından yapılan eylemde Balpınar beldesinin ve beldeye bağlı Yeniköy (Sêgîrka) ile Zorköy (Semalê) köylerine giden yol trafiğe kapatıldı.

DEDAŞ ekiplerinin çalışmalarına izin vermeyen ve yolu trafiğe kapatan belde sakinlerinin saatler süren eylemi sonuç vermeyince jandarma müdahale etti.  

Jandarma ekipleri ikna olmayan belde sakinlerine plastik mermi, biber gazı ve tazyikli su sıkarak dağıtmaya çalıştı. Sıkılan gazdan etkilenen jandarma ve belde sakinlerine olay yerinde hazır bulunan sağlık ekipleri müdahale etti.  

Hatırlanacağı üzere 2 yıl öncede beldeye bağlı Yeniköy ile Zorköy’de de benzer olaylar yaşanmış ve sayaçların takılması için direkler dikilmiş ancak sayaçlar dışarıya çıkarılmadı. (Mehmet Sait Çelik, Mehmet Salih Akgül – İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler