Siyonistlere yönelik eylem yapan Filistinli genç şehit edildi

​İşgal altındaki Filistin toprakları üzerinde siyonistlere yönelik eylem gerçekleştiren Filistinli bir genç, bir kişiyi öldürüp 2 kişiyi de yaralandıktan sonra şehit edildi.

İşgal altındaki Kudüs şehriyle Ramallah arasında işgal edilmiş Filistin toprakları üzerinde kurulmuş olan Adam Yahudi yerleşkesinde dün gece Filistinli bir gencin gerçekleştirdiği eylemde bir siyonist öldü, ikisi de ağır yaralandı.

Siyonist işgal rejimindeki medya kaynakları verdikleri haberlerde yerleşkeye sızmayı başaran Filistinli gencin girdiği evde üç siyonisti ağır yaraladığını belirttiler.

Kaynaklar, eylemi gerçekleştiren gencin ise vurularak şehit edildiğini ifade ettiler.

İşgal rejimi televizyonu konuyla ilgili verdiği haberde eylemi yapan kişinin Ramallah’a bağlı Kuber köyü sakinlerinden Muhammed Tarık (17) adındaki bir genç olduğunu duyurdu.

Eylemden sonra bölgeye çok sayıda asker gelirken, başka eylemcilerin de olabileceği ihtimaline karşı çevrede geniş çaplı aramalara başlandığı kaydedildi.

Büyük bir baskı ve zulüm altında yaşayan Batı Yaka ve Kudüs halkı, imkân bulduğunda işgal kuvvetleri ile siyonist yerleşimcilere yönelik eylemler gerçekleştiriyor. Çoğu eylem gençlerin şehadetiyle son bulurken, tutuklanma ihtimali olanlar da çoğu zaman siyonistler tarafından infaz ediliyorlar. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler