Kamu hastanelerinde güvenliğe jandarma da bakacak

Jandarma Genel Komutanlığı, son zamanlarda meydana gelen şiddet olayları nedeniyle, kamu hastanelerinde, bir uzman çavuş ile bir erin de görevlendirilmesi talimatı verdi.

Jandarma Genel Komutanlığı, 24 Temmuz 2018 tarihli “Kamu Hastanelerinde Güvenlik Hizmetlerinin Yürütülmesi” konulu emir yazısında, son zamanlarda meydana gelen şiddet olayları nedeniyle kamu hastanelerinde polis ve özel güvenliğin yanı sıra, bir uzman çavuş ile bir erin de görevlendirilmesi talimatı verdi.

İl jandarma komutanlıklarına gönderilen yazıda, son zamanlarda hastanelerde meydana gelen şiddet olaylarında artış olduğu ve basında bu haberlerin sıkça görüldüğüne dikkat çekildi.

Şiddet olaylarının önlenmesi maksadıyla jandarma ve polis sorumluluk bölgesinde olduğuna bakılmaksızın, 24 Temmuz 2018 tarihinden itibaren kamu hastanelerinde bir uzman çavuş ile bir erin görevlendirilmesinin istendiği yazıda, söz konusu personelin görev yerlerinde resmi kıyafetleri ile bulunacağı belirtildi.

Yanlarında zati tabanca, kelepçe ve jop da bulunduracak askerlerin Kamu Hastanelerinin Acil Polikliniğinde bulunan polis noktasında bulunacağı ve polis ile birlikte hareket ederek sağlık personelinin güvenliğini sağlayacağı ifade edildi. (Emrah Deniz-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler