​Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bir aracın geçişi esnasında yola tuzaklanmış el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucunda asker eşi ve 11 aylık bebeği hayatını kaybetti.

Yüksekova'da, askeri personel eşinin kullanmış olduğu sivil aracın geçişi esnasında yola tuzaklanmış el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucunda anne olay yerinde ve 11 aylık bebeği ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Hakkari Valiliğinde yapılan açıklamada, bugün Yüksekova'nın Büyükçiftlik Beldesi Susat Deresi mevkiinde askeri personel eşinin kullanmış olduğu sivil aracın geçişi esnasında PKK tarafından daha önceden yola tuzaklanmış el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu; askeri personelin eşinin olay yerinde hayatını kaybettiği belirtildi.

Açıklamada, 11 aylık bebeğin ise ağır yaralandığı ve tedavi için Yüksekova Devlet Hastahanesine kaldırıldığı kaydedildi.

Edinilen bilgilere göre 11 aylık bebek, hastanede verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Konu ile ilgili adli tahkikatın devam ettiği belirtildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler