​Adalet Bakanı Gül, ABD Hazine Bakanlığının casus papaz Brunson'ın tutukluluğu gerekçesiyle hakkında verilen yaptırım kararına ilişkin, "ABD'de veya Türkiye dışında herhangi bir ülkede ne bir dikili ağacım, ne bir tek kuruş param da yoktur." dedi.

ABD Hazine Bakanlığı, casus papaz Brunson'ın tutukluluğu gerekçesiyle Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya karşı yaptırım kararı aldı.

Bakan Gül, sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı açıklamayla ABD'nin bu kararına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Gül, "Benim bu topraklarda yaşamak ve bu topraklarda ölmek dışında bir düşüm olmadı. ABD'de veya Türkiye dışında herhangi bir ülkede ne bir dikili ağacım, ne bir tek kuruş param da yoktur. Nasip olursa belki bir gün memleketim Gaziantep'te küçük bir zeytinlik alırım." dedi.

 

"ABD’nin yaptırım uygulamaya kalkışması karşılıksız kalmayacaktır"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da twitter üzerinden karara tepki gösterdi. Bakan Çavuşoğlu, "ABD’nin iki Bakanımıza yaptırım uygulamaya kalkışması karşılıksız kalmayacaktır. ABD Yönetimi hukuk dışı taleplerini bu yöntemle elde edemeyeceğini idrak etmediği sürece sorunlarımızı çözemeyiz." ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler