Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze sınırında düzenlenen ‘Büyük Dönüş Yürüyüşü’nde 155 Filistinlinin şehit olduğunu açıkladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, mart ayının sonunda Gazze Şeridi sınırında başlayan “Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü” gösterilerine siyonist işgal güçleri tarafından açılan ateş sonucu 155 Filistinlinin şehit olduğunu belirtti.

Filistin Sağlık Bakanlığı'nın Gazze'deki sözcüsü Eşref El-Kudra, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, barışçıl gösterilere katılan 155 şehitten 23'ünün çocuk, 3'ünün kadın ve 2'sinin sağlık görevlisi olduğunu ifade etti.

Eşref El-Kudra, işgal güçlerinin açtığı ateş sonucu yaralanan ve attıkları bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilenenlerin sayısının ise 17 bin 259 olduğunu kaydetti.

Yaralılardan 4 bin 348'inin gerçek mermiyle ve 430'unun plastik mermiyle yaralandığını söyleyen El-Kudra, bin 593'ünün aşırı yoğun gazdan ve 2 bin 700'ünün de şarapnelle yaralandığını aktardı.

Yaralılardan 3 bin 279'unun çocuk ve bin 553'ünün kadın olduğunu bilgisini paylaşan El-Kudra, yaralılardan 404'ünün yarasının ağır ve 4 bin 141'inin de yarasının orta derece olduğunu belirtti.

Filistin Toprak Günü olarak anılan 30 Mart'ta başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterileri Gazze Şeridi sınırında devam ederken, barışçıl gösterilere karşı siyonist işgal çetesi de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor.(Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler