Siyonist rejim uçurtma uçuran Filistinlilere füze attı

Siyonist terör rejimine ait bir SİHA, bugün uçurtma uçurtmaya çalışan Filistinli gençlere bir füze attı.

Siyonist işgal rejimi, Filistinlilere karşı ihlallerini sürdürüyor. Filistin halkına karşı baskı ve saldırılarını artıran işgal rejimine ait bir SİHA’nın bugün Gazze’nin kuzey kesiminde sınırdaki dikenli tellere yakın bölgede uçurtma uçurtmaya çalışan Filistinli gençlere en az bir füze attığı bildirildi.

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, Gazze’nin kuzey kesiminde bulunan Cibaliye beldesinin doğusunda yer alan Ebu Safiyye bölgesinde uçurtma uçurtmak isteyen bir grup Filistinli genç işgal rejimine ait uçakların saldırısına maruz kaldı.

İşgal rejiminin SİHA ile yaptığı saldırıda can kaybının olmadığı aktarıldı.

Siyonist işgal rejimi bazen keskin nişancı, bazen tank ve bazen de insansız hava araçlarıyla Gazze çevresindeki yerleşkelere uçurtma ve balon gönderen gençlere saldırdığı kaydedildi.

İşgal rejiminin saldırılarına misilleme olarak Filistinli gençler basit ama etkili bir yöntem olarak uçurtma ve balonlarla Gazze çevresindeki yerleşkelere ve askeri hedeflere saldırı düzenliyor.

Gönderilen yangın çıkarıcı balon ve uçurtmalar ekin ve meralarda yangına neden olurken, Yahudi yerleşimcilerin hayatını da tehlikeye atıyor.(Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler