Dışişleri Bakanlığı Venezuela'daki saldırıyı kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro 'ya yönelik saldırıyı şiddetle kınadı.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya törende konuşma yaptığı sırada bomba yüklü İHA ile düzenlenen saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı.

Dışişleri Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Venezuela Ulusal Muhafız Birliklerinin kuruluşunun 81. yıl dönümü vesilesiyle başkent Karakas’ta düzenlenen, Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro Moros, eşi ve oğlu, hükümet üyeleri ve askeri yetkililerin katıldığı törende meydana gelen ve Cumhurbaşkanı'nın şahsına yönelik olduğu anlaşılan saldırı büyük bir üzüntü ile karşılanmıştır. Söz konusu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz." denildi

Olay sırasında Maduro ve yakınlarının yara almadan kurtulmasının en büyük teselli olduğu belirtilen açıklamada, patlamalar sonucu yaralandığı bildirilen 7 askere için acil şifa temennisinde bulunuldu. 

Açıklama şu ifadelere yer verildi: 
"Türkiye bu zor zamanda, kardeş ve dost Venezuela halkı ve Cumhurbaşkanı Maduro, ailesi ve tüm hükümet yetkililerinin yanında yer almaktadır. Venezuela’da istikrar, refah, huzur ve güvenliğin sürmesi en büyük temennimizdir. Bu, bölgesel istikrar ve dünya barışı için de önem taşımaktadır. Cumhurbaşkanı Maduro, değerli ailesi, hükümet üyeleri ve tüm Venezuela halkına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz."(İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler