HÜDA PAR Van İl Kongresi yapıldı

Hür Dava Partisi Van 1. Olağan kongresi, Genel Sekreter Mehmet Yavuz’un katılımı ile gerçekleştirildi. Mevcut başkan Rasim Sayğın yeniden il başkanlığına seçilerek güven tazeledi.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Van 1. Olağan kongresi, Parti Genel Sekreteri Mehmet Yavuz, İl Başkanı Rasim Sayğın, parti üyeleri ve halkın yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen seçimde mevcut başkan Rasim Sayğın yeniden İl Başkanlığına seçildi.

Kongre, ömer Aslan'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Divan Kurulunun seçilmesinin ardından İl Başkanı Rasim Sayğın açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

HÜDA PAR Genel Sekreteri Mehmet Yavuz yaptığı konuşmada, Mersin'de öldürülen özgecan ve Mecliste özgecan için okunan Fatiha suresinin kayıtlara x şeklinde geçmesine değinerek eleştirilerde bulundu.

Kongrelerine Kur'an tilavetiyle başlanmasına yönelik eleştirilere cevap veren Yavuz, "Şimdi tuhaf oluyor gerçekten… Ne demek ki Kur'an ile başlıyorsunuz! Ne demek tekbir getiriyorsunuz, salavat getiriyorsunuz ne yapmamız gerekiyordu? Dans mı etmemiz gerekiyor! Hayvani, şeytani türküler mi söylememiz gerekiyor? Selamların en güzeliyle en hayırlısı ile başlıyoruz. Gelin görün ki, özgecan isimli bir kızımızı katlettiler, mecliste saygı duruşu yapıldı, biri de meclis kürsüsünde bir Fatiha okudu. Fatiha kaynaklara nasıl geçti biliyor musunuz? X olarak geçti.

X nedir biliyor musunuz? X bilinmeyen demektir. Birinci meclise bak, Şimdiki meclise bak. Kur'an'a x diyorsunuz. Biz de HÜDA PAR olarak diyoruz ki, Ey sistem bizim Kur'an'ımız x değildir. Vallahi x olan sensin y de sensin z de sensin. Fakat bu milletin en yüksek organı meclis, Kur'an-ı, Azimüşşana x tanımlamasında bulunuyorsa daha çok yolumuz var demektir.


Muhammed yoktur diyor, Mevlanalar yaşamadı bu memlekette, Yunus emre hiç yaşamadı, Melayê Cezerîler gelmemiş bu memlekete, Şeyh Saitler hele hiç olmamış. Rüya görüyorsunuz siz, vallahi hayal görüyorsunuz.

Bırakın Kur'an'da bu anlamsız savaşı, bırakın Allah ile savaş etmeyi, bırakın peygamber ile kavga etmeyi. Bu millete daha fazla vakit kaybettirmeyin. Yoksa tarihin önünde kara yüzlü insanlar olacak hesap vermek zorunda kalacaksınız. İşte HÜDA PAR'a gönül veren bu aziz kitle bunun habercisidir bunun müjdecisidir mübarek olsun inşallah." dedi.

İslam düşmanları toplumu ifsat etmeye devam ediyor

Van İl Başkanı Rasim Sayğın ise yaptığı konuşmada, "Bizler Van İl Teşkilatını 31.01.2013 tarihinde Genel Başkanımızın ve dava arkadaşlarımızın teveccühü ile İl başkanı olarak atanmak sureti ile kurduk. Bu süreç içerisinde birçok hizmetlerde bulunduk. Şunu belirtmek isterim ki, böyle kutlu, onurlu ve izzetli bir davanın bu dünyada insana kazandıracağı şey de onurdur, izzettir, şereftir. Ahirette karşılığı ise Allah'ın sonsuz lutfuna mazhar olmaktır." ifadelerini kullandı.

İslam düşmanlarının bu toplumu ifsat etmeye, her türlü İslami ve ahlaki değerleri ortadan kaldırmaya çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Sayğın, "Allah'ın izniyle HÜDA PAR, toplumu düşürmeye çalıştıkları bu gafletten kurtarmak için, bu toplumun ihyası için vardır. Bu yüce değerleri yeniden ihya ile bu değerlere sahip olan ve bunları hayatında uygulayan bir insan ve toplumu yeniden inşa etmek gerekir. Bu uğurda elimizden gelen çabayı sarf etmek, her türlü olumsuz dış şartlara rağmen, özünü korumaya çalışan ve bu saldırılara direnen bizlere bir borç ve görevdir." şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından faaliyet raporu ve mali raporu okunarak oylamaya geçildi.

Seçime tek aday olarak giren Rasim Sayğın oy çoğunluğu ile HÜDA PAR Van İl Başkanlığına yeniden seçildi. (Sedat Karatay - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler