İnce'den kurultay uyarısı

Muharrem İnce, CHP’deki kurultay tartışmalarına ilişkin “Bir kez daha uyarıyorum!” başlığıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Muharrem İnce, Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki (CHP) kurultay tartışmalarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. İnce “Bir kez daha uyarıyorum!” başlığıyla yaptığı açıklamada,  “Cumhuriyet Halk Partisi, yaşanan gelişmelerden sonra Kurultay için bir gün bile beklememelidir.” ifadesini kullandı.

Kurultayın toplanması kararı artık delegelerin sayısının yeterli olup olmadığı aşamasını çoktan geçtiğini ileri süren İnce, “Sayısal yeterlilik ve siyasal istek, delegelerimizde ve üyelerimizde fazlasıyla mevcuttur.” dedi.

“Utanılacak bir durum”

İnce, “Parti yönetiminin imza süreci içinde gösterdiği tutum, ne yazık ki sadece bugün için değil gelecekte de partililer adına utanılacak bir durum ortaya çıkarmıştır. ‘İmza bulamazlar’ söylemiyle başlayan lakaytlık, ‘şu kadar imza getirin Kurultayı hemen toplayalım’ iddiasına dönüşmüştür. Karşımızda duran sorunu algılamaktan uzak olan bu açıklamalar, imzalar verildiğinde ise sorumsuz ve keyfi değerlendirmeler yapılarak sürdürülmüştür. Bu görüntü kendi örgütüne, seçmenine ve halkına yabancılaşma görüntüsüdür. Bu tutarsız zihin hâli, akıl tutulmasına yakalanma hâlidir.”

“Sonuçları tahmin etmek zor olmayacaktır”

24 Haziran seçimleri sonrasından başlayarak konuda sürekli uyarılarda bulunduğunu ve bulunmaya devam edeceğini belirten İnce, şunları kaydetti:

“Siyaset sokağa karşı, halka karşı yapılamaz. Parti olmak, partili olmak, halkla birlikte hareket edildiğinde amaca uygun sonuçlar ortaya çıkarır. Partiler, ulaşılması hedeflenen toplumsal amaçlar için, en güçlü kurumsal araçlardır. Onları değerli kılan amaçlarıdır, idealleridir. Kişiler ya da kişisel çıkarlar değildir.” (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler