Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'yi tehditle yola getirmek yanlıştır

​Ordu'da sel bölgesinde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin yaptırımlarına ilişkin Türkiye'yi tehditle yola getirmenin yanlış olduğunu vurguladı.

Ordu'nun Ünye ilçesinde sel bölgesini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada halka hitap etti.

Karadeniz Sahil Yolu'nda yıkılan Cevizdere Köprüsü'nde incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

Bu millet azizdir, bu millet güçlüdür. Bu millet inançlıdır ve bu millet düştüğü yerden çok güçlü kalkar. Bayram sonrası ihaleyle yıkılan köprü 3-4 ay içinde bitirilecek.  Eyvah dolar yok demeyin ha! Bu işin dolarla molarla ilgisi yok. Onların doları varsa bizim Allah’ımız var. Ve şunu söylüyorum gelin yastığın altında dolarlar varsa Eurolar varsa çıkarın. Bunları bankalara vererek Türk lirasına çevirelim ve bu anlamda en önemli istiklal savaşını verelim. Bunlar o dilden anlıyor. Bizi tehdit ediyorlar. Tehdit ederek bu milleti asla yola getiremezsiniz. Biz hukuktan anlarız hukuk dilinden anlarız.

Konuşmasında ABD'de yetkililerine de seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şunu vermeyeceğiz... Bunu vermeyeceğiz. Bizde olanlar bize yeter. Bazıları halimiz ne olacak diyor? Ne varmış halimizde... Biz düştüğümüz yerden kalkarız. Bugün de kalkarız yarın da kalkarız. Yeter ki benim milletim ayakta dursun. Hiç endişeniz olmasın biz bugüne kadar dik durduk. Biz sadece Allah'ın huzurunda secdeye eğildik. Ve buradaki bir rahiple ilgili olarak Türkiye'yi yola getirmeye çalışmak yanlıştır. Ben yine sesleniyorum ABD'dekilere. Yazık, yazık... Siz NATO'daki stratejik ortağınızı bir papazla, bir rahiple değişiyorsunuz. Ve biz adaletin gereği neyse onu yaparız." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler