HÜDA PAR heyeti sel bölgesinde incelemelerde bulundu

​HÜDA PAR’dan oluşan bir heyet selin meydana geldiği Ordu’nun İkizce ilçesinde incelemelerde bulundu.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, beraberindeki bir heyetle selin meydana geldiği Ordu’nun İkizce ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Elibüyük’e ziyaretlerinde Medya Tanıtım Başkan Yardımcısı Mehmet Şerif Durmaz ile Gümüşhane İl Başkanı Mehmet Kabayel ile partililer eşlik etti.

Geldiği sel bölgesinde incelemelerde bulunan Elibüyük ve beraberindeki heyet, burada selin meydana getirdiği hasar hakkında selzedelerden bilgi aldı. Elibüyük, selzedelerin tahribatın giderilmesi hakkında öneri ve görüşlerini yetkililere iletmek üzere not aldırdı.

Elibüyük ve beraberindeki heyet ardından İkizce Belediye Başkanı Mehmet Söğüt ile makamında görüştü. Belediye Başkanı Söğüt’ten selin meydana getirdiği tahribat ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Elibüyük, ardından selde hayatını kaybeden Bayram Bozyel’in ailesine baş sağlığı ziyaretinde bulundu. Bozyel’in kardeşi ve oğlu tarafından karşılanan Elibüyük, aileye başsağlığı temennisinde bulundu.

Ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, tahribatın büyük olduğunu söyledi.

Hükümetin zararların karşılanması noktasından hassasiyet göstermesi çağrısında bulunan Elibüyük, “Öncelikle Ordu halkına geçmiş olsun temennimizi iletiyoruz. Can kaybının çok fazla olmaması tesellimiz oldu. Diğer tarafta ciddi anlamda ekonomik bir kayıp söz konusu. Özellikle fındıktan geçimini sağlayan çiftçilerin büyük bir kaybı söz konusu. Umarız hükümet bu zararların karşılanması noktasında gerekli hassasiyeti gösterir. Diğer tarafta altyapıda da ciddi anlamda bir tahribatın oluştuğunu gözlemledik. Bunlar çok büyük sorun olarak duruyor. Zira yerel belediyelerin bu işin altından kalkabilecek boyutta olmadığını gözlemledik. Rabbim bütün afetlerden, belalardan musibetlerden ülkemizi muhafaza eylesin. Selde vefat eden kişiye Allah'tan rahmet ailesine de sabır diliyorum.” dedi. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler