​Ateşkes anlaşmasını ihlal etmeyi sürdüren ​siyonistler Gazzeli 5 balıkçıyı alıkoydu.

Siyonist çeteler, Gazze Şeridi sahilleri açıklarında avlanmakta olan Filistinli beş balıkçıyı alıkoydu.

Edinilen bilgilere göre, Siyonist rejim, bu sabah düzenlediği baskında Filistinli beş balıkçıyı alıkoyarken balıkçıların teknelerine de el koydu.

Alıkonulan balıkçıların Nasır Fadıl Bekir, Hasan Fadıl Bekir, Yasir Nasır Bekir, Ahmed Nasır Bekir ve Fadıl Nasır Bekir olduğu ve gözaltına alındıktan sonra götürüldükleri yerin henüz öğrenilemediği belirtildi.

26 Ağustos 2014'te Mısır'ın arabuluculuğuyla imzalanan ateşkes anlaşmasını ihlal etmeyi sürdüren işgal rejiminin, Gazzeli balıkçılara neredeyse her gün ateş açtığı bildirildi.

İşgal rejimi, geçen yıl birçoğu yaralı 39 balıkçıyı alıkoydu. Alıkonulan balıkçıların hepsi bir süre sonra serbest bırakıldı. İşgal rejimi yılbaşından bu yana da Gazzeli onlarca balıkçıyı alıkoydu.

İşgalciler ayrıca 2017'de Gazzeli iki balıkçıyı şehit etti ve 14 balıkçıyı yaraladı. Şehit balıkçılardan birinin cesedine hâlâ ulaşılamadı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler