Şırnak’ın Cizre ilçesinde çıkan çatışmalar nedeniyle evleri yıkılan aileler için konut kurası çekildi.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde çıkan çatışmalardan nedeniyle evleri yıkılan mağdur aileler için, Cizre Çevre Şehircilik Kentsel Dönüşüm irtibat ofisinde 211 konutun hak sahiplerinin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı.

Cizre’de evleri yıkılan aileler için yaptırılan toplam 5 etap 3 bin 87 konuttan ilk etapta yapımı tamamlanan 3’üncü etapta 2 TOKİ Bozalan konutlarından 262 adet konutun 211 tanesi 114 hak sahibine teslim edilmek üzere kura çekimi yapıldı.

Cizre Çevre Şehircilik Kentsel Dönüşüm irtibat ofisinde yapılan kura çekimine Kaymakam ve Belediye Başkanı Faik Arıcan, Çevre ve Şehircilik Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdür Vekili Yıldız Doğan, Kentsel Yenileme Merkezi yetkilileri ve vatandaşlar katıldı. Kaymakam ve Belediye Başkanı Faik Arıcan, vatandaşlara konutlarının hayırlı olmasını diledi ve yeni konutlarda güle-güle oturmaları temennisinde bulundu. (Ahmet Uçar – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler