Bingöl İl Müftülüğü tarafından kentteki ilk resmi müftü nikahı kıyıldı.

Bingöl İl Müftüsü Muharrem Genç tarafından Müftülük Nikah Salonunda ilk resmi müftü nikahı kıyıldı.

Müftülere nikah kıyma yetkisi değişikliğini içeren tasarının bir süre önce Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda kabul edilmesinin ardından Bingöl’de ilk nikah, Gurbet Korkmaz ve Hakan Keskin çiftine kıyıldı.

Bingöl İl Müftülüğüne evlenmek için başvuran Hakan Keskin ve Gurbet Korkmaz resmi nikah işlemleri için gerekli evrakları tamamlamaları sonrası, randevularını aldılar.

Bugün beyanlarına ve evlenmek için ibraz ettikleri belgelere göre evlenme engelleri bulunmayan Hakan ve Gurbet çiftinin nikahlarını İl Müftüsü Muharrem Genç, şahitlerin huzurunda kıydı.

"Bazen biriniz kızar, diğeriz yumuşak olsun"

Nikah cüzdanını geline takdim eden İl Müftüsü Genç, yeni çifte mutlu bir yuva için tavsiyelerde bulundu.

Müftü Genç, "Gelin ve damadımızı tebrik ediyorum. Huzur içerisinde bir ömür geçirmelerini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.  Mübarek olsun inşallah.  Çocuk konusunda bir şey demiyorum zaten Sayın Cumhurbaşkanımız 3 tane istiyor. Onun üzeri ülkemiz için çok önemli. Hayırlı mübarek olsun inşallah. Bazen biriniz kızar, diğeriz yumuşak olsun. Hayat her zaman tek düzey gitmiyor. Hayat bazen acı, bazen tatlı olur. Bunun acısını ve mutluluğunu değerlendirin. Göreceksiniz hayat çok tatlı ve güzel olacaktır. Hayatta birbirinizi sıkıntıya düşürmeden huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşamayı Cenabı Allah’tan niyaz ederiz." dedi.

"ilk olduğumuz için çok mutluyuz"

Müftülük tarafından nikahı kıyılan ilk çift olma sevincini yaşadıklarını söyleyen gelin Gurbet Korkmaz, "Bingöl’de müftülük tarafından ilk olarak bizim nikahımız kıyıldığı için çok memnunuz. Çok teşekkür ediyorum. Bu bizim için bir sürpriz oldu. Müftülüğe de çok teşekkür ederiz. Gerçekten şu an çok mutluyuz. Herkese teşekkür ederiz." şeklinde konuştu. (Nihat Kanat-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler