​Ateşkes anlaşmasını ihlal etmeyi sürdüren ​siyonistler Gazzeli 4 balıkçıyı alıkoydu.

Siyonist çeteler, Gazze Şeridi sahilleri açıklarında avlanmakta olan Filistinli 4 balıkçıyı alıkoydu.

Gazzeli Balıkçılar Sendikası Başkanı Nizar Ayyaş, Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptığı açıklamada, işgal donanmasının motorsuz iki balıkçı teknesine ateş açtığını söyledi.

Ayyaş, işgal rejiminin balıkçı teknelerini Aşdod Limanı'na götürdüğünü ve teknelerde bulunan dört balıkçıyı alıkoyduğunu bildirdi.

Alıkonulan alınan balıkçıların Muhammed Ahmed Zayed ve oğlu Tamir, Tevfik Said Es-Sultan ve Rafet Muhammed Es-Sultan olduğunu açıklayan Ayyaş, balıkçıların sahilden sadece yarım mil uzaklıkta olduklarını ifade etti.

İşgal donanmasına ait hücumbotlar Gazze Şeridi açıklarında Filistinli balıkçıları günlük olarak taciz ediyor ve balıkçı teknelerine tazyikli suyla saldırıyor.

İşgal rejiminin bu sabah Filistinli balıkçı teknelerine ateş açması ve balıkçıları gözaltına alması siyonist yönetiminin Gazze Şeridi sahillerinde avlanma izni verilen mesafeyi artırmasından bir gün sonraya denk geldi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler