İstanbul Valiliğinden “Kurban Bayramı” önlemleri

İstanbul Valiliği Kurban Bayramı nedeniyle çeşitli önlemler aldığını duyurdu.

İstanbul Valiliği, vatandaşların kurban ibadetlerini daha iyi yerine getirebilmeleri için bir dizi önlem aldığını duyurdu. Valilik yaptığı yazılı açıklamada, denetimlerin de sıkılaştırılacağını belirtti.  

Açıklamada “Vatandaşlarımızın ‘Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirmelerini temin maksadıyla, valiliğimiz ve ilgili diğer birimlerce vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için her türlü tedbir alınmış, kurban satış ve kesim yerlerinde gerekli kontrol ve denetimler yapılmış olup bayram süresince de yapılmaya devam edecektir.” denildi.

Valilik tarafından alınan önlemler şu şekilde açıklandı:

“Valilik Sağlık kurumlarında eksiksiz sağlık hizmeti verilebilmesi için yeterli sayıda personel görevlendirilmiş; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığınca (İtfaiye Daire Başkanlığı) yangın ve benzeri tehlikelere karşı her türlü hazırlık yapılmış olup görevli ekipler, bayram süresince teyakkuz halinde bulunacaktır.

Trafik, belediye, zabıta ve vergi denetim çalışanları, kontrol ve denetimlerini ekipler halinde ve etkin bir şekilde gerçekleştireceklerdir.

Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezlerinde, otogar ve toplu taşıma araçlarına ait istasyonlarda, eğlence yerlerinde güvenlik birimlerimizce gerekli emniyet tedbirleri alınmıştır.

Telefon arızaları ile elektrik, su, doğalgaz kesinti ve arızalarına karşı ilgili kurumlarca göreve hazır ekipler oluşturulmuştur.

Kurban Bayramı öncesi ve süresince vatandaşlarımızın bayramlarını sağlık ve huzur içerisinde geçirmeleri için ilgili diğer kurumlarımızca da gerekli tüm hazırlıklar yapılmış ve tüm tedbirler alınmıştır.

Vatandaşlarımız, Kurban Bayramı müddetince ihbar ve şikâyetlerini Valiliğimize, Jandarma ve Emniyet Teşkilatlarımıza, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıklarımızın Beyaz Masa birimleriyle İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüklerine bildirilebileceklerdir.” (Nizamettin Aşkın - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler