​Genç MÜSİAD Batman Şubesi, Kur’an-ı Kerim öğrenen yüzlerce çocuğa ayakkabı yardımı yaparken, Esma-ül Hüsna’yı ezberleyen bazı öğrencilere ise tablet hediye etti.

MÜSİAD Batman Şubesinin gençlik yapılanması olan Genç MÜSİAD, çocukların yaz dönemlerinde camilerde Kur’an dersi almalarını teşvik etme amacıyla gerçekleştirdikleri "Bu Yaz Camideyim" projesiyle çocuklara çeşitli hediyeler vermeye devam ediyor.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genç (MÜSİAD) Batman Şubesi yönetim kurulu üyeleri, Balpınar beldesine bağlı Zorköy köyündeki Kur'an kursunda eğitimlerini tamamlayan çocukları ziyaret ederek ayakkabı ve çeşitli hediyeler verdi.

Burada Genç MÜSİAD Şubesi tarafından düzenlenen "Bu Yaz Camideyim" projesinin final programına; MÜSİAD Batman Şube Başkanı Suad Özdemir, Genç MÜSİAD Batman Şube Başkanı Abdulkadir Şeker ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

MÜSİAD Şube Başkanı Suad Özdemir ve Genç MÜSİAD Şube Başkanı Abdulkadir Şeker ile yönetim kurulu üyeleri, Kur’an-ı Kerim öğrenen çocuklara ayakkabı yardımı yaparken, Esma-ül Hüsna’yı ezberleyen 3 öğrenciye ise tablet hediye etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Genç MÜSİAD Şube Başkanı Abdulkadir Şeker, öğrencileri camiye teşvik etmek amacıyla "Bu Yaz Camideyim" projesi kapsamında 3 camide toplam 250 öğrenciye ayakkabı yardımı yapıp çeşitli hediyeler verdiklerini belirterek, Esma-ül Hüsna’yı ezberleyen 3 öğrenciye ise tablet hediye ettiklerini söyledi.

"Amacımız çocukların camileri sevmesini sağlamaktır"

Şeker, "Genç MÜSİAD olarak Türkiye’nin her yerinde şubelerimizin başlatmış olduğu ‘Bu Yaz Camideyim’ projemizin bu sene üçüncüsünü düzenliyoruz. Bu kampanyada 3 camimizde faaliyet veriyoruz. Haftanın iki günü öğrencilerimizi ziyaret edip çeşitli ikramlarda bulunduk. Arkadaşlarımız bu camilerde çocuklarla dini sohbetler ettiler. Bugün de etkinliğimizin finalini yaptık. 250 öğrencimize bayram öncesi bayram ayakkabısı hediye ettik. Esma-ül Hüsna’yı ezberleyen 3 öğrencimize de tablet hediye ettik." diye konuştu.

Etkinliklerinin her sene devam edeceğini aktaran Şeker, "Projemiz gelecek sene de inşallah devam edecek. Amacımız, çocukların camileri sevmesini sağlamaktır. Her yaz camilere katılımın daha fazla olmasını teşvik ediyoruz. Çocuklarımız dinlerini öğrensinler. Dinlerini öğrenen çocuklar topluma daha faydalı olurlar." dedi.

"Çocuklara katkımız olsun istedik"

‘Bu Yaz Camideyim’ projesinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediklerini belirten MÜSİAD Şube Başkanı Suad Özdemir, "Camideki küçük çocukların Kur’an, siyer, dinimizi öğrenmesi adına bizlerin de bir katkısı olsun istedik. Çocuklarımızın dinlerini şevkle öğrenmesi için bizler de hediyeler, yardımlar ve onlara ikramlarda bulunmaya çalışıyoruz. Toplamda 250 öğrenciye bayram öncesi ayakkabı dağıttık. Başarılı olan 3 öğrencimize de tablet hediye ettik. İnşallah bu projemiz her sene devam edecek. İnşallah çocuklar dinlerini iyi bir şekilde öğrenirler de büyüyünce ahlaklı insanlar olurlar." ifadelerini kullandı.

Kendilerine ayakkabı ve tablet yardımı yapılan çocuklar da sevinçlerini dile getirerek, hediyelerinden ötürü MÜSİAD’a teşekkürlerini ifade ettiler. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler