Bingöl’de 4 gün süren ormanlık alandaki yangının kontrol altına alınmasının ardından başlatılan zarar tespit çalışmasını devam ediyor.

Bingöl'ün Genç ilçesi Dedebağı, Güzeldere, Çamlıyurt ve Suveren köyleri çevresinde geçtiğimiz Salı günü çıkan yangın, Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin koordineli çalışması sonucu kontrol altına alınırken, başlatılan zarar tespit çalışmasının ise devam ettiği belirtildi.

Konu hakkında Bingöl Valiliği’nden yapılan açıklamada, zamanında yapılan müdahaleler ve Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin özverili çalışması sonucunda herhangi bir can kaybı yaşanmadığı, yangın alanının şu an itibariyle tamamen kontrol altına alındığı belirtildi.

Açıklamanın devamında, "Orman İşletme Müdürlüğü ve AFAD İl Müdürlüğü ekiplerince, zarar gören vatandaşlarımızın zararlarının tazmini için yangın bölgesinde zarar tespit çalışmaları hassasiyetle devam etmektedir." denildi. (Nihat Kanat-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler