Büyükelçiliğe saldırı düzenleyenler yakalandı

​Ankara Valiliği, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne yönelik silahlı saldırıyı gerçekleştiren iki kişinin yakalandığını açıkladı.

Ankara Valiliği, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne yönelik silahlı saldırıyı gerçekleştiren iki kişinin silahlarıyla birlikte yakalandığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, silahlı saldırıya ilişkin yapılan çalışmalar sonucunda, bazı hususların tespit edildiği belirtilerek şunlar kaydedildi:

Silahlı saldırı olayını geçekleştirdikleri değerlendirilen Ahmet Çelikten ve Osman Gündaş, olayda kullanılan 9 mm çapında tabanca ve 06 BDP 502 plakalı araç ile birlikte yakalanmışlardır.

Ahmet Çelikten ve Osman Gündaş alınan ilk ifadelerinde saldırıyı birlikte yaptıklarını kabul etmişlerdir.

Olayın faillerinden Ankara-Bağlum nüfusuna kayıtlı, 1979 doğumlu Ahmet ÇELİKTEN’in sigortalının yükümlülüklerini yerine getirmeme ve taksirle yaralamadan suç kaydı olup cezaevi firarisi olarak aranmaktadır.

Diğer fail, Ankara-Çubuk nüfusuna kayıtlı, 1980 doğumlu Osman Gündaş’ın ise; taksirle yaralama, uyuşturucu, tehdit, oto hırsızlığı, kasten yaralama  ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürmeden suç kaydı bulunmaktadır.

Silahlı saldırı olayı ile ilgili adli soruşturma derinleştirilerek devam etmekte olup, şüphelilerin bağlantıları ve olayın bütün yönleri araştırılmaktadır. Gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir."  (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler