Bayram namazında camiler doldu taştı

Kurban Bayramı namazını eda etmek için camilere akın eden Diyarbakırlılar, İslam ümmetinin vahdeti için hep birlikte dua etti.

İslam dünyasının 5'inci Harem-i Şerifi olan tarihi Ulu Camii’ni dolduran Diyarbakırlılar, Kurban Bayramı namazını kıldı, İslam ümmetinin vahdeti için hep birlikte dua etti.

Sabah namazının hemen ardından Kurban Bayramı namazı için camilere akın eden vatandaşlar, namaz öncesi verilen vaazı dinledi.

Vaazda Kurban Bayramı'nın önemine dikkat çekildi. Vaazın sonunda bayram namazının nasıl kılınacağı hakkında cemaate bilgi verildi.

Saatler 06.19'u gösterdiğinde önce namaz kılındı, namazın ardından “Teşrik Tekbirleri” getirildi.

Cami içerisinde yer bulamayan Diyarbakırlılar, avluya serilen kilim ve hasırların üzerinde namaza durdu.

Bayram namazı sonrası okunan hutbede, küskünlük ve kırgınlıkların giderilmesi için bugünlerin birer fırsat olduğuna dikkat çekildi.

Hutbeden sonra cami cemaati birbirleriyle bayramlaştı. Camiye gelenlerin küçük çocuklarını da yanlarında getirmesi dikkat çekti.

Bayram namazını eda eden Diyarbakırlılar, Kurban Bayramı'nın tüm İslam âlemine hayır, bereket ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Kılınan bayram namazı sonrası halk cami içerisinde bayramlaştı. Bayramlaşmaya Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Diyarbakır İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır ve çok sayıda vatandaş katıldı. (Emrah Deniz-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler