Vali Güzeloğlu Tanışık köyünü ziyaret etti

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kurban Bayramı münasebetiyle Tanışık köyünü ziyaret etti.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kurban Bayramı münasebetiyle Yenişehir ilçesine bağlı Tanışık köyünde vatandaşların bayramlarını kutlayarak PKK tarafından katledilenlerin kabirlerini ziyaret etti.

Ziyarete Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra, Yenişehir Belediye Başkan Vekili Serdar Kartal, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan ile İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu katıldı.

Yenişehir müftüsünün Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu, "Bugün sizlerle birlikte hem bayramlaşmak hem de şehadete eren kardeşlerimizin mezarını ziyaret etmek için geldik. Rabbim onlardan da razı olsun. Şehitliklerini kabul eylesin. Cenneti cemaliyle onları müşerref eylesin. Onlar terörle mücadelenin unutulmaz kahramanları ve şehitleri olarak milletimizin hafızasında yer ettiler. Hainlere karşı, teröre karşı, teröristlere karşı, şehadetleri ile onların ihanet emellerini ve planlarını boşa çıkardılar. Diyarbakır'da çok daha büyük bir eylemi, ihaneti, canları ile önlediler. Allah onlardan razı olsun. O duruş, o imanlı duruş, onların şehitliği, bizler için unutulmaz değerde önemlidir. Onların emanetleri, biraz önce bayramlaştığımız yetimleri ve öksüzleri, bizlere en değerli emanetleridir. Geride kalan, o günden bugüne yaşayan ama gaziliğe erişen, aramızda bulunan kardeşlerimizde başımızın tacıdır." dedi.

 Güzeloğlu şunları söyledi:

Onların o dik duruşu, örnek bir duruştur. Haine karşı imanlı milletin dik duruşudur bu dik duruş ve imanlı duruş birlik ve beraberliğimizi, devletimizi ve geleceğimizi tehdit eden bütün ihanet şebekeleri karşısında en büyük güvencemiz ve zenginliğimizdir. O imanlı duruş sayesinde bu büyük devleti ve milleti, bu büyük yürüyüşünü engellemek isteyenler, yok etmek isteyenler kendileri yok olup gidecekler ve gittiler. O günkü saldırının failleri dahil, nerede bir masum kanı döken hain varsa hepsi, hem inancımız hem de hukukumuz açısından en ağır cezaya çarptırıldılar ve en ağır bedeli ödediler ve ödemeye devam edecekler. Hiçbir ihanet, hiçbir terör örgütü, adı PKK, adı FETÖ, adı diğer bunların işbirlikçisi, bu milletin ve devletin kararlılığı karşısında hiçbir sonuç alamadı ve alamayacak. Silahlı terör ile darbe teşebbüsü ile ekonomik terörle ne yapmaya çalışırlarsa çalışsınlar, hiçbir sonuç alamadılar ve alamayacaklar. Bu milletin imanlı göğsü, bu köyün kahraman şehit evlatları gibi, korkmadan, cesurca, silaha, bombaya, her şeye yürüyen imanlı duruşuyla, geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de yok olup gidecekler. Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde, önderliğinde son terörist ve onun işbirlikçisi yok edilene kadar bu mücadele devam edecek ve hamdolsun, bugün, bu ülkenin her bir köşesinde olduğu gibi Diyarbakır’ımızda da, her noktasında huzur ve güven hakimdir.

Güzeloğlu vatandaşlarla bayramlaşmanın ardından katledilenlerin kabirlerini ziyaret etti. (Emrah Deniz-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler