HÜDA PAR'dan Doğubayazıt'ta bayramlaşma programı

HÜDA PAR Doğubayazıt ilçe teşkilatı, Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenledi.

HÜDA PAR Doğubayazıt ilçe teşkilatının Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Doğubayazıt Mehmet Beyazıt Camii (Merkez Camii) avlusunda öğle namazına müteakip gerçekleşen bayramlaşma programına, HÜDA PAR Doğubayazıt İlçe Başkanı Adem Okci ve teşkilat yöneticilerinden Cemal Arvas’ın yanı sıra, parti üye ve gönüllüleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Salâvatların getirildiği programda, halka şeker ve gül suyu ikram edildi. Bayramlaşma programının ardından kısa bir açıklama yapan HÜDA PAR Doğubayazıt İlçe Başkanı Adem Okci, yıllardır geleneksel olarak halkla bayramlaştıklarını belirtti.

Okci, "Hamd olsun bu sene de Kurban Bayramı'nı idrak ettik. Doğubayazıt ilçe teşkilatımızı kurduğumuzdan beridir halkımızın Ramazan ve Kurban bayramlarını kitlesel olarak düzenlediğimiz bayramlaşma programlarıyla kutluyoruz. Bayramların kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmesine vesile olması bilinciyle düzenlediğimiz etkinliklerimize halkımız da ilgi gösteriyor. Bu sene de çok şükür bayramlaşma programımızı düzenledik. Bu geleneği her sene yapmaya devam edeceğiz inşallah. Bu vesileyle İslam ümmetinin mübarek Kurban bayramını tebrik ediyor, insanlığa hidayet getirmesini Rabbimizden niyaz ediyorum." dedi.

Bayramlaşma programının ardından kısa bir açıklamada bulunan HÜDA PAR 27'nci Dönem Ağrı milletvekili adayı Cemal Arvas ise bayramlaşma etkinliklerine Müslümanların ihtiyacı olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: "Bayramlarda bir araya gelemeyen, birbirlerini göremeyen Müslümanların bir araya geldiği, birbirini gördüğü güzel bir etkinlik düzenledik. Bu vesilesiyle vatandaşlarımızın aralarındaki kaynaşma, dayanışma ruhu tekrar canlandı. Bu tür programların daha da sık hale gelmesi lazım. Elimizden geldikçe tüm Müslüman kardeşlerimizin bu programlara iştirak edebilmesi için kendilerine ulaşmalıyız ve davet etmeliyiz. Rabbim bu mübarek Kurban Bayramı'nı Müslümanların kaynaşıp tek bilek olmasına vesile kılsın inşallah." dedi. (Hamza Zeren-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler