​6-7 Ekim 2014'teki Kurban Bayramı'nda, et dağıttıkları sırada PKK/HDP'liler tarafından Yasin Börü'yle birlikte vahşice katledilen Hasan Gökgöz'ün babası Mehmet Gökgöz, her yıl acılarının tazelendiğini belirtti.

6-7 Ekim 2014'te denk gelen Kurban Bayramı'nda PKK/HDP'liler tarafından katledilen Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş, Turan Yavaş ve Cumali Güneş bir Kurban Bayramı'nda daha yad ediliyor. Aradan geçen 4 yıla rağmen ailelerin acıların o günkü gibi taze duruyor.

Saldırılarda hunharca katledilen Hasan Gökgöz'ün babası Mehmet Gökgöz, İLKHA'ya yaptığı açıklamada evladından ayrı bir bayram daha geçirmenin üzüntüsünü yaşadığını belirtti.

Her Kurban Bayramı'nın, kendilerine katledilen oğlu ve diğer arkadaşlarını hatırlattığını söyleyen Gökgöz, "Bayramların gelmesini istemiyoruz.  Aynı acı ve üzüntümüz devam ediyor. Sanki yeni şehit olmuşlar. Bu bayramda sabah camiye giderken bayram olduğunu unutmuştum. Bana çok zor geliyor bu bayram.  4 gündür sürekli mezarlığa geliyorum, dayanamıyorum. Gittikçe derdimiz ve acımız tazeleniyor. İlk bayramda olduğu gibi değil ancak her bayram acımız çoğalıyor. Kendimi teselli ederken şunu diyorum, oğlum Müslüman olduğu için şehit oldu. Bu bana teselli veriyor. Birkaç oğlum olsaydı yine de onların şehit olmasını arzulardım." dedi.

"Bunların şehadeti tarihidir"

"Bunların şehadeti tarihidir. Fakirlerin karınlarını doyurmak için yola çıktılar. Başka bir amaçları yoktu." diyen Gökgöz, şunları söyledi:

Vahşice katledildikleri için aklımızdan çıkmıyorlar. Bu bayramda kızlarım geldi, biraz teselli verdiler. Ama dışarıya çıktığımda yine üzülüyordum. Gelmeselerdi daha fazla üzülürdük.  Her hafta gelip su veriyordum. Yaşlı olduğum için yoruluyordum. Belediyeye gidip izin aldık. Bize çeşme yapma onayını verdiler biz de yaptık.  Şehidin oğlu da gelip bize yardım ediyordu. Bana, 'Dede ben babama su vereceğim, susamış' deyince üzülüyorduk. O da babasızlığı hissediyor. Biz bu vahşeti hak etmedik. Allah hakkımızı bırakmasın.  Şehitlerin hayratı olsun diye çeşmeyi yaptık. Birkaç gün içinde binlerce kişi su taşıdı yakınlarının kabirlerine. Bu hayra vesile olmak dahi bize yeterdir. Gayemiz İslam, hizmet için çalışıyoruz.

Gökgöz, "Hüseyinler, Aytaçlar, Turanlar ve Riyadlar canlarını vermediği takdirde bu dava başarıya ulaşamaz. Bunlar gibi nice insan şehit oldu. Acımız ve derdimiz büyüktür. Şehit olanlarla derdimiz aynıdır. Bu mezarlığa gelmezsem, dayanamıyorum. Şehit olduğu için sürekli gelip hizmet ediyorum. Şehit olmamış olsaydı o kadar çalışmazdım. Şehidin tadı, kıymeti büyüktür. Allah, bizi onların hayrından mahrum etmesin." ifadelerini kullandı. (Emrah Deniz- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler