Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Malazgirt mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin yıldönümü münasebetiyle yayımladığı masajda, ekonomiye yönelik yapılan saldırılara dikkat çekerek, saldırıların güvencesinin millat olduğuna vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Ağustos Zafer Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında; Türkiye ekonomisine yönelik saldırıları göğüslerken en büyük güvencelerinin, milletin her bir ferdinin bağımsızlığına, vatanına geleceğine sahip çıkma hususundaki azim ve kararlığı olduğunu belirtti.  

"Gerek 15 Temmuz gecesinde gösterilen kahramanlık, gerekse ekonomik ve siyasi bağımsızlığımıza yönelik saldırılar karşısında sergilenen birlik ve beraberlik, milletimizin kendi iradesine ve istikbaline sahip çıkma kararlılığını sürdürmekte olduğunu açıkça ortaya koymaktadır." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

"Anadolu’nun ebedi vatanımız olmasını sağlayan Malazgirt Zaferi’nin kazanıldığı ve istiklal mücadelemizin önemli bir dönüm noktası olan Büyük Taarruz’un zaferle sonuçlandığı ağustos ayının son haftasını, büyük bir gururla Zafer Haftası olarak kutluyoruz. Aziz milletimizin Malazgirt’te 1071’de başlattığı şanlı yürüyüş, karşılaşılan tüm zorluklara rağmen kazanılan zaferlerin ardından, Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlanmıştır. 30 Ağustos, ‘Ya istiklal ya izmihlal’ tercihiyle baş başa kalan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin tüm dünyaya ilanı olmuştur. Aziz milletimiz, tarihi boyunca imkansızlıklar içinde olduğu anlarda dahi, milli ve manevi değerlerine canı pahasına sahip çıkmış, varlığına kastedilmesine asla izin vermemiştir." (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler