​Endonezya'nın Lombok Adası'nda meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısı 563'e yükseldi.

Endonezya'nın az gelişmiş bölgelerinden Lombok Adası, temmuz ayı sonlarından bu yana meydana gelen güçlü deprem nedeniyle göçükte hayatını kaybedenlerin sayısının 563'e yükseldiği beliritldi.

Lombok Adasında 5 Ağustos'ta 7 büyüklüğündeki depremin ardından, geçen hafta 6,3 ve 6,9 büyüklüğünde iki deprem daha meydana gelmişti.

Depremlerin ardından açıklama yapan Endonezya Ulusal Afet Yönetim Ajansı, depremlerde şu ana kadar 506 kişinin hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

Bugün Sosyal İşler ve Güvenlik Bakanlığı yetkilisi Harry Hikmet, ise depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 563'e ulaştığını açıkladı.

Hikmet, depremlerde 7 binden fazla kişinin de yaralandığını belirtti.

Adada 20 günden binden fazla artçı deprem meydana gelirken sarsıntılar nedeniyle yaklaşık 75 bin ev hasar gördü, 431 bin 436 kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler