​Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde yapılacak doğalgaz çalışmaları nedeniyle bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde yapılacak doğalgaz çalışmaları nedeniyle bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Buna göre, Çermik'te Doğalgaz Boru Hattı Projesinin gerçekleştirilmesi amacıyla Diyarbakır'ın, Ergani ve Çermik ilçeleri sınırları içerisinde yer alan taşınmazlar ile bu kapsamda inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına, Kamulaştırma Kanunu gereğince karar verildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler