Kur’an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" projesi kapsamında Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde 6-10 yaş arası çocuklara yönelik namaz eğitimi gerçekleştirildi.

Viranşehir'de faaliyet yürüten Genç Düşünce Akademisi (GEDAK),  Kur’an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" projesi kapsamında 6-10 yaş arası çocuklara yönelik namaz eğitimi gerçekleştirdi.

İki haftalık namaz eğitimini tamamlayan çocuklar Göl Cami'sinde bir araya gelerek Kışla Cami'sine kadar toplu halde yürüyen çocuklar ellerinde, "Hayat Namazla Güzel", "Namaz Göz Aydınlığım", Cennetin Anahtarı Namaz" ve "Namaz Mü'minin Miracıdır" şeklinde yazılı dövizler taşıdılar.

Daha sonra platformu tarafından Viranşehir Belediye Kültür Merkezi Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda saat 20.00'da "Hayat namazla güzeldir" temalı bir program düzenlendi.

Sunuculuğunu Ahmet Kaya’nın yaptığı program, Hasan Yusuf’un okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı. Ardından Genç Düşünce Akademisi (GEDAK) Temsilcisi Kamil Yıldırım, kısa bir açılış konuşması yaptı.

Daha sonra ilahi ses sanatçısı Bülent Altkanat'ın seslendirdiği ilahilerin ardından, namaz programında eğitim gören çocukların fotoğraflarından oluşan bir sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Programa konuşmacı olarak katılan Araştırmacı-Yazar Mehmet Emin Baytar, ebeveynlerin çocuklarına namazı aşılaması gerektiğini vurguladı.

Baytar şöyle konuştu: "Eğer biz çocuklarımızın iyi bir ahlak üzerinde olmasını istiyorsak namaz kıldığımız gibi evlatlarımızı da namazla tanıştırmak zorundayız. Evlatlarımızın namazlarını devamlı kılabilmesi için üzerimize düşen vazifemizi yerine getirmeliyiz." dedi.

"Cennet kapılarını bize açacak yegâne anahtar ve araç iman hakikatinde sonra namazdır." diyen Baytar, "Namaz bizi cennet kapılarını açıp Havz-ı Kevser'den içeceğimize vesile olacaktır. Rabbimizin bize bahşettiği bizim için sunduğu ve türlü türlü cennet nimetlerinden evlatlarımızla beraber namaz kılardan olup cennet nimetlerinden tadacağız inşallah." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından çocuklar tarafından cemaatle kılınan namaz, isleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Kılınan namazın ardından minik çocuklar, okunan "Namaz" konulu şiir ve yapılan dua ile program son buldu. (Sabri Acet-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler