Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Kur'an Nesli Platformu tarafından “Hayat Namazla Güzeldir” etkinliği düzenlendi.

Kur’an Nesli Platformu Siverek Koordinatörlüğü tarafından “Hayat Namazla Güzeldir” etkinliği kapsamında, 15 gün boyunca abdest ve namaz eğitimini tamamlayan çocuklar için Halit Bin Velid Camiinde bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe anne, baba ve kardeşleri ile gelen çocuklar, namaz kılmayı öğrenmenin heyecanını yaşadı.

Yaklaşık 1,5 saat süren etkinliğin sunum, konuşma, ilahi ve dua başta olmak üzere tüm aşamalarında çocuklar görev aldı.

Etkinlik Esma Ay’ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan çocuklardan Nurullah Şeker, anne babalara seslenerek, çocuklarına namaz kılmayı öğretmeleri çağrısında bulundu.

Etkinlikte minik çocuklar tarafından ilahiler ve şiirler okunarak, namazın önemini anlatan tiyatro oyunu sergilendi.

Program yapılan dua ile sona erdi. Program sonunda çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Kur'an Nesli Platformu Siverek Koordinatörü Mehmet Aydın, amaçlarının çocukları küçük yaşta namaz ile tanıştırmak olduğunu belirterek, “Kur'an Nesli Platformu olarak çeşitli vesilelerle çocuklarımızı namaz ile tanıştırmak istiyoruz.  Siverek Koordinatörlüğü olarak STK'larla yaptığımız program doğrultusunda çeşitli mahallelerde çocuklara 15 gün süren abdest ve namaz eğitimi verdik. Eğitimini tamamlayan çocuklar için bugün bir etkinlik düzenledik. Etkinlikte emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu. (Abdurahman Uğurlu - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler