“Geleceğin Ustaları” Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması başlıyor

​Geleneksel sanatları yarınlara taşımayı amaçlayan “Geleceğin Ustaları” Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması başlıyor.

Zeytinburnu Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen “Geleceğin Ustaları” Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması başlıyor. Her yıl yüzlerce ustanın ve eserin geleceğe kazandırıldığı yarışmada, geleneksel sanatlara karşı artan ilginin devamının sağlanıp sanata gönül veren insanların bir araya getirilmesi amaçlanıyor.

İslam sanatları olarak da bilinen hüsn-i hat, tezhip, minyatür, ebru, cilt ve çini alanında düzenlenen yarışmaya son katılım tarihi 16 Aralık 2018 Pazar olarak belirlendi. Sadece bir eserle ve bir dalda katılabilecek olan ustalar, eserlerini 15 Kasım-16 Aralık 2018 tarihleri arasında teslim edebilecek.

Toplamda 204 Bin TL Ödül verilecek

24-29 Aralık 2018 tarihleri arasında seçici kurulun toplanacağı yarışmada, sonuçlar 31 Aralık 2018 Pazartesi günü açıklanacak. Detaylı bir elemenin ardından dereceye girmeye hak kazanan sanatkârların ödül ve sergi töreni ise 19 Ocak 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Uluslararası katılıma da açık olan yarışmaya herhangi bir yaş ve eğitim sınırı olmaksızın tüm amatör ve profesyonel sanatçılar katılabilecek.

6 ayrı dalda ilk 3 dereceye giren yarışmacıların birincilere 12 bin TL, ikincilere 8 bin TL, üçüncülere 6 bin TL, teşvik ödülüne layık görülen ilk iki sanatçıya ise 4 bin TL para ödülü verilecek.

Yarışmada dereceye giren sanatçılar, para ödülünün yanı sıra 19 Ocak – 15 Şubat 2019 tarihleri arasında Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde eserlerini sergileme fırsatını da yakalayacak.

Yarışmaya katılmak isteyen sanatçılar, detaylı bilgi için “geleceginustalari.ist” adresini ziyaret edebilirler. (Nizamettin Aşkın- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler