Filistinlilere karşı hak hukuk tanımayan işgal mahkemesi engelli Filistinliye 35 yıl hapis cezası verdi.

Filistin halkına karşı hukuki ve insani hiçbir değeri göz önünde bulundurmayan işgal mahkemesi dün, Kudüs’te ikamet eden engelli Filistinliyi, işgal polisini bıçaklama suçlamasıyla 35 yıl hapse mahkûm etti.

Yediot Ahranoot gazetesi konuyla ilgili verdiği haberde, mahkemenin Kudüslü esir Eymen El-Kürd’ü 2016 yılında iki polisi yaralama eylemini gerçekleştirme suçlamasıyla 35 yıla mahkûm ettiğini duyurdu.

Gazete, Filistinli gencin Eylül 2016’da Kudüs’ün eski kapılarından biri olan Es-Sahire Kapısında gerçekleştirdiği eylemde bir subayın ağır, bir polisin de orta derecede yaralandığını yazdı.

Filistinli genç Eymen El-Kürd, 19 Eylül 2016 tarihinde işgal subayı ile işgal polisine karşı gerçekleştirdiği bıçaklı eylemde çevrede bulunan işgal güçlerinin ateş açması sonucu yaralandı. Yaralı haliyle zindana atılan Filistinli gencin aldığı yaralar yüzünden zindanda bedeninin yarısı felç oldu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler