İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanlığının görev ve yetkileri belirlendi

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararda İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanlığının görev ve yetkileri belirlendi.

İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanlığının görev ve yetkileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Kararnameye göre, İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanlığının görev ve yetkileri belli oldu. İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanlığı, iç güvenlikle alakalı stratejilerin belirlenmesine ilişkin çalışmalar yürüterek, bu stratejilerin uygulamasını takip edecek. Başkanlık öte yandan, gerekli araştırma, analiz ve değerlendirme çalışmalarında bulunarak, kamuoyunu bilgilendirip halkla iletişimi sağlayacak.

Bakanlık ayrıca, güvenlik kuruluşlarına ve ilgili kurumlara stratejik bilgi desteğinde de bulunacak. İç güvenlikle ilgili stratejik istihbaratı değerlendirip ilgili birimlerle paylaşacak olan Başkanlık, görev alanına giren konularda çalışmak için, görevleri ve hizmet süreleri belirtilmek şartıyla, İçişleri Bakanının onayı ile özel ihtisas ve araştırma komisyonları kurabilecek.

Ayrıca kuruma bir genel müdür, bir İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanı ve 8 daire başkanı kadrosu kuruldu. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler