​Kastamonu'da etkili olan dolu yağışı nedeniyle yüzlerce araç ve ev hasar görürken onlarca sığırcık kuşu da telef oldu.

Kastamonu'da yaklaşık 20 dakika etkili olan sağanak ve dolu hayatı olumsuz etkiledi. Ceviz büyüklüğünde yağan dolu bazı ev ve araçlarda hasara yol açarken onlarca sığırcık kuşunun da telef olmasına neden oldu.   

Etkili olan yağış nedeniyle Kastamonu Valiliğinden yapılan açıklamada, AFAD Müdürlüğünde oluşturulan Kriz Merkezi'ne 370 araç ve 90 evin hasar gördüğü bildirildiği belirtildi.

Açıklamada, "Kriz Merkezimize vatandaşlarımızın talepleri sabaha kadar alınmaya devam edecektir. 14.09.2018 Cuma gününden itibaren mesai saatleri dâhilinde Valiliğimizde bulunan Açık Kapı biriminde de vatandaşlarımızın taleplerini yapabileceklerdir." denildi.

Açıklamanın devamında, oluşturulan afet hasar tespit ekiplerince hasar/zarar tespit çalışmaları 14.09.2018 tarihinden itibaren başlayacağı kaydedildi. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler