Çocuklar

Şırnak’ın İdil ilçesinde Kur’an Nesli Platformu tarafından "Hayat Namazla Güzel" etkinliği düzenlendi.

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında, Şırnak’ın İdil ilçesinde 15 günlük namaz eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler için İdil İrşad Der tarafından bir etkinlik düzenlendi.

Etkinlik kapsamında namaz kılmayı öğrenen 150 çocuk, dernek binasından İdil Merkez Cami'ye kadar ellerinde "Hayat Namazla Güzel" afişleri ile yürüdü. İkindi namazını camide cemaatle kılan çocuklar, ardından Kur’an’ı Kerim tilavetini dinledi. 15 günlük namaz eğitiminin ardından camide öğrencilere yönelik yazılı sınav yapılırken, başarılı olan öğrencilere de ödülleri takdim edildi.

Etkinliğin ardından açıklamada bulunan İdil İrşad Der Başkanı M. Nezir Yılmaz, İdilli 150 kız ve erkek çocuğa 15 gün süre ile namaz eğitimi verdiklerini söyledi.

Namazla haşir nesir olan gençliğin, yüzünü haramlara çevirmeyeceğini ifade eden Yılmaz, “Bizim temel amacımız gün geçtikçe yozlaşan, adeta ölen gençliği namazla yeniden diriltmektir.  Biz inanıyoruz ki şu an toplumumuzda belaların sel gibi üzerimize gelmesinin nedeni gün geçtikçe Allah’tan ve İslam’dan uzak olmamızdandır. Biz istiyoruz ki, neslimiz daima namazla haşir neşir olsun. Ayette geçtiği gibi namaz kötülükten alıkoyar. Dolayısıyla namaz kılan bir gençlik yönünü günahlara ve haramlara çevirmez. Amacımız Allah’ın rızasına erişmek olduğu için durmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şu an bildiğiniz gibi yaklaşık 150 kız ve erkek çocuğumuza namaz dersi verdik. Çocuklarımız çalışmalarımız sonucunda namazı öğrenmiş durumda. Hummalı bir çalışma ile bu güzel etkinliklere vesile olanlara, velilerimize ve çocuklarımıza şükranlarımızı sunuyoruz." diye konuştu. (Ahmet Uçar – İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler