Meteorolojiden 5 il için sel uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 5 il ve çevreleri için sel ve ani su baskınların oluşabileceği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Rize, Artvin'in kuzey ilçeleri, Sinop, Samsun çevreleri ile Ordu'nun batı kesimlerinde muhtemel olabilecek sel ve ani su baskınlarına karşı tedbirli olunması gerektiğini ifade etti.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Amasya, Tokat çevreleri ile Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale'nin doğu ilçeleri bu akşam saatlerinde Edirne'nin güneyi ve Tekirdağ'ın güney ve batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın Marmara ve Ege kıyılarında kuvvetli(40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların; Rize, Artvin'in kuzey ilçeleri, Sinop ve Samsun çevreleri ile Ordu'nun batı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedildi. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler