İşgal rejimi Filistinli göstericilere saldırdı: 15 yaralı

İşgal rejiminin Gazze Şeridi sahilleri açıklarında teknelerle denizde sekizincisi düzenlenen gösteriye saldırması sonucu 15 Filistinli yaralandı.

İşgal rejimi, bugün Gazze Şeridi sahilleri açıklarında teknelerle sekizincisi düzenlenen Deniz Gösterilerinde silahsız göstericilere ateş açtı. Saldırıda çok sayıda Filistinli yaralandı.

Gazze Şeridi'nin kuzey açıklarında düzenlenen deniz gösterisine işgalci siyonistlerin ateş açarak ve göz yaşartıcı bomba atarak saldırdığı, göstericilerden 15 kişinin yaralandığını bildirdi.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Yüksek Heyeti, ablukayı kırmak ve dönüş hakkını vurgulamak için sekizincisi düzenlenecek gösteriye katılma çağrısında bulunmuştu.

Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Haceru'd-Diyk beldesinin doğusunda Filistinli bir gencin işgalcilerin açtığı ateşle yaralandığı ifade edildi.

30 Mart'tan bu yana Gazze Şeridi sınırında Büyük Dönüş Yürüyüşü adı altında gösteriler düzenleyen Filistinliler, son dönemde bu gösterilere denizde düzenledikleri gösterileri de ekledi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler