İşgal güçlerinin alıkoydukları Filistinli bir genci şehit etmesi üzerine Hamas, Batı Yaka'da direnişin tırmandırılması çağrısında bulundu.

İşgal güçlerinin alıkoydukları Er-Rimavi'yi yargısız infazla şehit etmesi üzerine ​Hamas, Batı Yaka'da direnişin tırmandırılması çağrısında bulundu.

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Batı Yaka'da her türlü araçla direnişi tırmandırma, toprakları ve halkı korumak için hep birlikte mücadele etme çağrısında bulundu.

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum, bu açıklamayı işgal güçlerinin bu sabah Muhammed Zağlul Er-Rimavi isimli genci alıkoyduktan sonra yargısız infazla şehit etmesi üzerine yaptı.

Hamas Hareketi, işgal güçlerinin Filistinli genci vahşice darp ederek alıkoymasının ve ölene kadar işkence etmesinin işgal rejiminin kirli siciline eklenen yeni bir cinayet olduğunu ifade etti.

Filistinli gencin alıkonulduktan sonra darp ve işkenceyle şehit edilmesi cinayetinin sonuçlarından tamamen işgal yönetiminin sorumlu olduğunu belirten Hamas, baskıların ve cinayetlerin Filistin halkının iradesini kıramayacağını ve içindeki direniş ruhunu öldüremeyeceğini söyledi.

Er-Rimavi ailesi, bu sabah saat 06.00'da evlerine baskın düzenleyen işgal güçlerinin 24 yaşındaki Muhammed Zağlul Er-Rimavi'yi alıkoyduktan sonra şehit ettiğini açıkladı.

Aile, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal askerlerinin odasının kapısını kırdıkları genci silah dipçikleri ve yumruklarla bilincini kaybedinceye kadar darp ettiklerini ifade etti.

Görgü tanıklarının oğullarını bir askerin omzunda ölü olarak evden çıkarılırken gördüklerini kaydeden aile, işgal güçlerinin iddiasını yalanlayarak Filistinli gencin daha evde iken şehit edildiğini açıkladı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler