Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Son dönemde gerçekleştirilen denetimlerde 131 firmanın bin 296 ürününde haksız fiyat artışı tespit edildi." dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yerli üretim logosunun tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada "Son dönemde gerçekleştirilen denetimlerde 131 firmanın bin 296 ürününde haksız fiyat artışı tespit edildi." dedi.

Döviz kurlarındaki artışı fırsata çevirmek isteyenlerin ürünlerin fiyatlarında yaptıkları artışları tespit etmek için harekete geçen Ticaret Bakanlığı ilk denetimlerin sonucunu açıkladı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ürünlerin fiyat etiketlerinde kullanılacak yerli üretim logosunun tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 41 bin 821 ürünün denetlendiğini, 131 firmanın bin 296 üründe haksız fiyat artışı yaptığını söyledi.

Pekcan ayrıca, "680 üründe mevzuata aykırılık özellikle de gramaj eksikliği tespit edildi. Fiyatlardaki dalgalanmalar nedeniyle Alo 170 hattına 18 bin ihbar yapıldı." dedi.

Bakan Pekcan, stokçularla ilgili de Hazine ve Maliye Bakanlığı ile beraber stok kontrolleri üzerinde çalıştıklarını belirterek, "Onlara da anında cezalarını kesiyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler