Nöbette kalp krizi geçiren İtfaiyeci yoğun bakıma alındı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde nöbeti sırasında kalp krizi geçiren İtfaiye ekip amiri, Diyarbakır’da yoğun bakıma alındı.

Kızıltepe itfaiye grup amirliğinde ekip amiri olan Abdülaziz Enis, nöbette olduğu esnada aniden kalp krizi geçirdi. Kızıltepe Devlet Hastanesine kaldırılan Enis, yapılan ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Üniversitesi Kalp Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı.

Geçirdiği kalp krizi sonucu Yoğun bakıma alınan mesai arkadaşı için dua talebinde bulunan Kızıltepe İtfaiye Şube Müdürü Davut Aslan, "Arkadaşımız 15 senedir Kızıltepe İtfaiye Grup Amirliğinde çalışıyor. Son olarak ekip amiri olarak çalışan ve 7 senedir beraber çalıştığımız iş arkadaşımız Abdülaziz Enis dün saat 17.15 sıralarında nöbette olduğu esnada aniden rahatsızlandı. Kızıltepe'de devlet hastanesine götürdük. Doktorlar Kalp krizi geçirdiğini söylediler. Hastanede bir ara kalbi durdu. Doktorların yaptığı 20-25 dakika bir müdahaleden sonra kalbi tekrar çalışmaya başladı ve Yoğun bakıma alındı. Dün saat 20.00 civarında Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesine sevk edildi. Arkadaşımız kalp hastanesinde yoğun bakıma alındı. Sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Tabi bizim için çok zor bir durum. Dile kolay 7 sene beraber çalıştığımız arkadaşımız, beraber sayısız görevlere gittik. Rabbim kendisine bir an önce şifa vermesini diliyorum. inşallah bir an önce sağlığına kavuşur hem ailesinin hem de bizim aramıza döner. Tüm dostlardan arkadaşımızın sağlığına kavuşması için dua bekliyorum." Şeklinde konuştu. (Mehmet Aslan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler