Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tekintaş göreve başladı

​Ordu Valiliğince Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliğiyle görevlendirilen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, görevine başladı.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisinde birinci Başkan Vekilliği görevini yürüten Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Valiliğince Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak göreve başladı.

Konuyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Tekintaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği üzere dört buçuk yıldır Büyükşehir Belediyesi Başkanlığını yürüten Enver Yılmaz kardeşimiz görevinden istifa etti. Kanun gereği önümüzde on günlük yasal bir süre var. Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi birinci Başkan Vekili olmam nedeniyle bu süre içerisinde bir seçim yapılıp yeni başkan belirleninceye kadar Valiliğimiz tarafından Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiş bulunuyorum. Süreç devam ediyor. Genel Merkezimiz ve Cumhurbaşkanımız bu süre içerisinde kanaatleri doğrultusunda, takdirlerini kullanarak yeni bir durum tespit edeceklerdir. Bize düşen görev, şu an üzerimizdeki sorumluluğun gereğini yerine getirmektir. Bugün itibariyle hem Altınordu Belediye Başkanı hem de Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevimize devam ediyoruz. Allah bizi mahcup eylemesin. İlimizdeki güzelliklerin devamını diliyoruz. Bugüne kadar yaptığımız hizmetlerle modern bir şehir oluşturmaya ve milletimizin gönlünde olmaya gayret ettik. Bundan sonra aynı şekilde hız kesmeden yolumuza devam edeceğiz. İnanıyoruz ki meclis oylamasını yapıp yeni başkan belirlendiğinde ona tabi olarak, teşkilatlarımız ve milletimizle birlik içerisinde ilimizin geleceğini inşa etmeye devam edeceğiz." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler