Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kerbela olayının Müslümanlara tefrika ve husumetin değil, muhabbet ve birliğin lazım olduğu gerçeğini her yıl bir kez daha hatırlattığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden Kerbela hadisesi ile ilgili mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kerbela olayının Müslümanlara tefrika ve husumetin değil, muhabbet ve birliğin lazım olduğu gerçeğini her yıl bir kez daha hatırlattığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında, "10 Muharrem 61 tarihinde vuku bulan Kerbela hadisesi ve orada yaşanan katliam, üzerinden geçen 1379 yıla rağmen yüreklerimizi yakmayı sürdürüyor. Peygamber Efendimizin (sallallahu aleyhi vesellem) torunu Hazreti Hüseyin'in (radiyallahu anh) de şehid edildiği Kerbela olayı, Müslümanlara tefrika ve husumet değil, muhabbet ve birliğin lazım olduğu gerçeğini her yıl bizlere bir kez daha hatırlatıyor. Cenab-ı Allah'tan gönüllerimizi Kerbela çölü olmaktan korumasını, İslam âlemini birliğe, beraberliğe, uhuvvete ve kardeşliğe sevk etmesini niyaz ediyorum. Hazreti Hüseyin (radiyallahu anh) ile Ehl-i Beyt'in tüm mensuplarını rahmetle yâd ediyor, tutulan Muharrem oruçlarının ve ifa edilen ibadetlerin Hakk katında kabul olmasını diliyorum." dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler